Terapia antycellulitowa - FizjoEkspert Gabinet Fizjoterapii i Masażu mgr Grzegorz Bulanda tel. 608 592 813 Limanowa

Idź do spisu treści

Menu główne:

Terapia antycellulitowa

Terapie
Terapia antycellulitowa to połączenie głębokiego oddziaływania na tkankę podskórną za pomocą bańki do masażu z przepychającą funkcją drenażu limfatycznego.

Jak powstaje cellulit ?
Przyczyną powstawania cellulitu jest niewydolny układ żylno-limfatyczny. Zaburzona praca układu limfatycznego wpływa na upośledzenie metabolizmu tkankowego a to z kolei prowadzi do nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczowych pod skórą. Jest to szczególnie widoczne w okolicach ud i pośladków.

Jak działa terapia antycellulitowa?
Masaż limfatyczny ze względu na swój przepychający charakter powoduje usprawnienie pracy układu żylno-limfatycznego. Komórki tłuszczowe są łatwiej transportowane z miejsc największego zalegania i nie gromadzą się nadmiernie w okolicach ud i pośladków. Dzięki temu skóra staje się gładka i jędrna a cellulit zanika.

Zabiegi przeprowadza się w regularnych odstępach czasu przynajmniej   2-3 razy w tygodniu w zależności od nasilenia zmian podskórnych.

Czas trwania jednej sesji terapeutycznej wynosi około 50 minut.

Terapia antycellulitowa najlepsze efekty przynosi w połączeniu z właściwie zbilansowaną dietą oraz regularną aktywnością fizyczną.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego