Opis wizyty - FizjoEkspert Gabinet Fizjoterapii i Masażu mgr Grzegorz Bulanda tel. 608 592 813 Limanowa

Idź do spisu treści

Menu główne:

Opis wizyty

Przebieg wizyty

1. Wywiad i historia zdrowia
Rozmowa, w której pacjent przedstawia swój problem jest pierwszym etapem wizyty. Następnie pacjentowi zadawane są różne pytania, w celu ustalenia szczegółów i charakteru dolegliwości. Nie dotyczą one wyłącznie bezpośrednio zgłaszanego problemu lecz także innych układów, które nie muszą być bezpośrednio zgłaszane przez pacjenta jako związane z prezentowanym problemem.

2. Badanie kliniczne
Celem badań jest określenie stanu strukturalnego i funkcjonalnego w różnych częściach ciała. Testy kliniczne mogą prowokować dolegliwości pacjenta, o czym jest on informowany przed ich wykonaniem. Są one niezbędne aby określić stan strukturalny i funkcjonalny ciała.

3. Ocena badań obrazowych i dodatkowych
Badania obrazowe stanowią dodatkowy element diagnostyki, lecz często nie wyjaśniają przyczyn problemu pacjenta. Wyniki badania klinicznego są konfrontowane z wynikami badań obrazowych i czynnościowych.

4. Różnicowanie i wnioskowanie
Komplet informacji zebranych w wyniku wywiadu, badań i obrazowania pozwalają na postawienie hipotez diagnostycznych – najbardziej prawdopodobnych przyczyn stanu pacjenta.

5. Planowanie i przeprowadzenie terapii
Jeżeli postawione hipotezy pozwalają na przeprowadzenie leczenia zachowawczego – podczas wizyty przeprowadzana jest odpowiednia terapia. Przed wykonaniem każdej techniki pacjent otrzymuje informacje odnośnie celu i oczekiwanych rezultatów.

W celu sprawnego przebiegu wizyty proszę przygotować się według przedstawionych wskazówek:

Dokumentacja medyczna
Przydatne będą wszelkie dokumenty związane ze stanem zdrowia (wyniki badań obrazowych np. Rezonans magentyczny, tomograf komputerowy, rtg oraz usg).

Ubranie/bielizna
W wyniku konieczności bezpośredniego dostępu do skóry pacjenta oraz oceny całego ciała, proszę o zabranie bielizny niekrępującej ruchów, która zapewni komfort podczas wizyty. Niezależnie od tego, w której partii ciała występuje problem, podczas wizyty ocenie poddawany jest cały narząd ruchu.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego